Hoe is Clientenweb begonnen?
Tolkie
Readspeaker
We willen dat iedereen onze website prettig kan gebruiken. Daarom bieden we twee tools aan waarmee je onze website kunt laten voorlezen, vertalen en aanpassen aan jouw voorkeuren. Heb je een voorkeur of loop je ergens tegenaan? Laat het ons weten via e-mail.
Robert heeft het begin van Clientenweb meegemaakt .
In het voorjaar van 2015 is Cliëntenweb opgericht als Vrije Tijd activiteit. Tijdens onze eerste samenkomst in AC Het Veldje in Voerendaal maakten wij kennis met elkaar en bedachten we plannen over de vraag wat we allemaal met de website konden gaan doen.
We kregen tips van Walter Loozen hoe we als reporter kunnen gaan werken. Na een poosje hadden wij een tweede kennismaking. Deze bijeenkomst was bij Woonvorm Amby. Zowel Mascha als een vrijwilliger waren daar aanwezig. Samen bespraken we welke onderwerpen wij leuk zouden vinden voor de website.
Na een tijdje kregen we de gelegenheid om te vergaderen bij Het Anker in Valkenburg. Mascha was met zwangerschapsverlof en zodoende maakten we kennis met Francisca. Een aantal jaren lang vergaderde we 1 keer per maand (ik, Elke, Henry, Chantal en Ruud). Er werd ook besproken wat wij allemaal nodig hadden: we wilden graag een plek voor de website bij een locatie in een activiteitencentrum; het liefst ergens tussen Maastricht en Heerlen (zoals de Athos). Na een tijdje werd er voor onze nog kleine groep een plek gevonden bij AC Belfort. In het begin waren het mijzelf, Elke, Dylan en later Jennifer die er op de maandagmiddag werkten. Chantal en Henry werkten op afstand voor ons. Ook Vincent werkte bij ons.
Op een dag ging Francisca over Cliëntenweb vertellen bij de Athos. Mariska is hiervan enthousiast geworden en besloot ook om bij ons te komen werken. Tevens was Anouk intussen erbij gekomen. En wat hebben we met z’n allen leuke interviews gedaan!!
Mooie hoogtepunten waren o.a. de filmpjes met Elke, het interview met de toenmalig Limburgs gouverneur Theo Bovens, Lentekriebels, kookrecepten, uitstapjes en noem maar op.
Op een mooie dag vatten we het plan om Thomas Regout te bezoeken: Elke, Francisca en mijzelf. We moesten een taxi nemen, omdat er geen bus naar deze bestemming reed. De taxi zette ons echter ver uit de buurt af, zodat we lang moesten lopen en veel moesten zoeken. Eindelijk aan de voorkant van het gebouw aangekomen, dirigeerde een personeelslid ons naar de andere kant. Na een flink stuk lopen hadden we eindelijk onze bestemming bereikt. Ook Chantal voegde zich bij het gezelschap. Uiteindelijk is het een mooi verslag geworden.
Mariska ontpopte zich als sterreporter van Flikken Maastricht. Op de computer leerden we allerlei nieuwe dingen. De groep werd alsmaar groter en er gingen ook mensen erop uit om verslag te doen als reporter. Sinds begin 2023 zitten wij aan het Maasdomein, het hoofdkantoor van Radar, wat ons heel goed bevalt. Er is nu veel meer ruimte, wij krijgen meer opdrachten en we kunnen nu ook wat uitgebreider werken.